Spanish French German Russian Arabic English Turkish
MENU
SEPET
Telefon Sipariş: 0212 249 11 11
Whatsapp Sipariş: 0542 230 57 96
Anasayfa 33 LÜK PLAK YERLİ POP Hümeyra - Benim Şarkılarım [YENİ]
Hümeyra - Benim Şarkılarım [YENİ]
Hümeyra - Benim Şarkılarım [YENİ] Hümeyra - Benim Şarkılarım [YENİ]
Hümeyra - Benim Şarkılarım [YENİ]
Stok Kodu : # 5778
85 TL

AÇIKLAMA

Hümeyra - Benim Şarkılarım

 

Şarkı Listesi

1- YAŞAMAYA DAİR (Nazım Hikmet - Hümeyra)
2- TUTSANA ELLERİMİ (Müştak Erenus - L.Becguet - Hümeyra)
3- DERDİMİ DÖKERSEM (Aşık Veysel - Hümeyra)
4- USTA (Refik Durbaş - Esin Engin)
5- YILDÖNÜMÜ (Refik Durbaş - Hümeyra)
6- HIRÇIN PARAMPARÇA (Renin Gül - Hümeyra)
7- EY GÖNÜL (Aziz Nesin - Esin Engin)
8- PERİŞAN (Karacaoğlan - Hümeyra)
9- KELİMELERİNİN (Nazım Hikmet - Hümeyra)
10- BODRUM'DA (Bora Ayanoğlu - Hümeyra)
11- ŞARKILARIM (Aziz Nesin - Hümeyra)

 

1984 yılında 33’lük plak formatında, sadece 2222 adet basılan bir albüm vardı. Pop müziğin pek de rağbet görmediği o günlerde meraklılarının satın aldığı bu albüm, yıllar sonra bir efsane gibi dilden dile dolaştı, plak koleksiyoncularının en çok peşinde koştuğu albümlerden biri oldu. “Issız Adam” filmi sayesinde ise bu plağı hiç bilmeyenler de öğrendi. Ve şimdi o plak, Plakveben & Ossi Müzik işbirliğiyle plak formatında sizlerle... "Hümeyra - “Benim Şarkılarım”.

Bugünkü neslin daha ziyade oyuncu olarak tanıdığı Hümeyra, aslında şarkı söyleyerek tanınmıştı. Şarkıcılık kariyeri boyunca popüler müziğin genel seyrinin dışında durdu ve kendine ait bir tarz yarattı. “Benim Şarkılarım” Hümeyra’nın tamamen o kendine has tarzını yansıtan ve müzikalitesi çok yüksek şarkılardan oluşan özel bir albüm. 

Albümde Hümeyra ve Esin Engin’in besteleri, Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Refik Durbaş, Müştak Erenus, Aşık Veysel ve Karacoğlan gibi Türk edebiyatının önemli isimlerinin dizeleri var. Tamamen akustik olarak kaydedilen albüm, müzik yazarları tarafından Türk popunun efsane çalışmalarından biri olarak tanımlanıyor.

Zamanında çok az sayıda basıldığı ve ikinci bir baskısı yapılmadığı için yıllardır piyasada bulunmayan bu albümün plak baskısındaki tüm şarkılar, plaktaki sıralamasıyla karşımıza çıkıyor. Bir büyük sanatçıdan, arşivlerde mutlaka bulunması gereken çok özel bir albüm bu. 

Hümeyra - “Benim Şarkılarım” albümünün yapımcısı Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Kartonet yazısını Asu Maro’un yazdığı albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından Bora Ebeoğlu aktardı. Orjinal analog master kayıtları "The Beatles", "Pink Floyd", "The Hollies", "Badfinger" gibi efsane müzik gruplarının kayıt aldığı "Abbey Road Studios" ta (Londra/İngiltere) hazırlanmıştır. Kapak grafik tasarımı orijinal plak kapak resimlerinden Zeliha Topaloğlu tarafından uyarlandı. 

TESLİMAT

Türkiye'nin her bölgesine ürün göndermekteyiz. Alıcı ücreti müşterimize aittir. Hafta içi saat 15:00 a kadar gelen tüm siparişler ertesi gün kargoya verilir.

Yeliz ‎– Kahpe Felek
Yeliz ‎– Kahpe Felek
50 TL
Ayla Dikmen-Klasikler
Ayla Dikmen-Klasikler
75 TL
Nazan Öncel-Bir Hadise Var
Nazan Öncel-Bir Hadise Var
80 TL
Sezen Aksu-Git
Sezen Aksu-Git
80 TL
Mavi Işıklar-İyi Düşün Taşın
Mavi Işıklar-İyi Düşün Taşın
105 TL
45 lik Plaklar - 20 Yılın En İyi 45 liği (Double) [YENİ]
45 lik Plaklar - 20 Yılın En İyi 45 liği (Double) [YENİ]
125 TL