Spanish French German Russian Arabic English Turkish
MENU
SEPET
Telefon Sipariş: 0212 249 11 11
Whatsapp Sipariş: 0542 230 57 96
Anasayfa 33 LÜK PLAK YERLİ POP Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra [YENİ]
Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra [YENİ]
Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra [YENİ] Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra [YENİ] Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra [YENİ] Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra [YENİ]
Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra [YENİ]
Stok Kodu : # 3386
80 TL
AÇIKLAMA

AÇIKLAMA

Ajda Pekkan - Beş Yıl Önce On Yıl Sonra

 

Şarkı Listesi

1- O Benim Dünyam
2- Elimde Olsa
3- Bir Masal Anlatsam
4- Ah! Fatma
5- Şarkılar
6- Uçan Halı
7- Onlar Gibi Olsak
8- Bir Tek Şey
9- Yolculuk
10- Bir Gece Sahnesi

 

Hümeyra ve Beş Yıl Önce On Yıl Sonra albümlerinden sonra bu defa da bir başka efsane albüm; Ajda Pekkan & Beş Yıl Önce On Yıl Sonra ile seksenli yıllara geri dönüyoruz!

 

Seksenli yılların en popüler topluluğu Beş Yıl Önce On Yıl Sonra ile Ajda Pekkan birlikte sahne aldıkları müzikallerden sonra bu ortaklıklarını 1985 yılında yayınlanan bu albüme taşımışlardı. Bugün de hala dinlenen ve sevilen bir çok hit şarkının yer aldığı bu albüm, Ajda Pekkan diskografisinin de en başarılı çalışmalarından biri oldu.

 

Albümde yer alan ve Beş Yıl Önce On Yıl Sonra tarafından seslendirilen “Ah Fatma” adlı şarkının, aslında “Ah Ajda” olarak yazıldığı, ancak Ajda Pekkan ve Beş Yıl Önce On Yıl Sonra kabul etmeyince, “Ah Fatma” olarak değiştirildiği, albümle ilgili o günlerde gazetelere yansıyan bir haber oldu.

 

Albümün bir başka özelliği de Ajda Pekkan’ın evlendiği gün piyasaya çıkması ve nikah davetinde albümdeki şarkıların çalınması olmuştu. Ajda Pekkan’ın albümün açılışında yer alan “O Benim Dünyam” adlı şarkıyı eşi için söylediği de uzun süre konuşuldu.

 

Albümünde yer alan “Şarkılar” adlı şarkı ise eski Ajda Pekkan’ın unutulmayan şarkılarının cümleleriyle oluşturulmuş, bir tür “Fikret Şeneş’e Saygı” şarkısı. 

 

Seksenli yılların çok popüler şarkılarının Türkçe versiyonları ile renklenen bu albüm, Türk pop tarihinde eşi benzerine az rastlanmış bir ortaklığın ürünü.

 

Ajda Pekkan & Beş Yıl Önce On Yıl Sonra albümünün yapımcısı Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı orijinal plak kapak resimlerinden Zeliha Topaloğlu tarafından uyarlandı. 

 

Ossi Müzik’le 45’likler dönmeye, unutulmayan şarkılar çalınmaya ve söylenmeye devam ediyor!

TESLİMAT

Türkiye'nin her bölgesine ürün göndermekteyiz. Alıcı ücreti müşterimize aittir. Hafta içi saat 15:00 a kadar gelen tüm siparişler ertesi gün kargoya verilir.

İlhan İrem-Işık ve Sevgiyle
İlhan İrem-Işık ve Sevgiyle
110 TL
Manuş Baba-Dönersen Islık Çal
Manuş Baba-Dönersen Islık Çal
80 TL
Nazan Öncel-Bir Hadise Var
Nazan Öncel-Bir Hadise Var
80 TL
45 lik Plaklar - 20 Yılın En İyi 45 liği (Double) [YENİ]
45 lik Plaklar - 20 Yılın En İyi 45 liği (Double) [YENİ]
125 TL
İlhan İrem-İlhan-ı Aşk
İlhan İrem-İlhan-ı Aşk
120 TL
Erol Evgin-İşte Öyle Birşey
Erol Evgin-İşte Öyle Birşey
80 TL